Na czym polega kompleksowe wykańczanie wnętrz?

Masz już swoje nowe wymarzone mieszkanie? Przed Tobą bardzo ważne zadanie, jakim jest wykończenie wnętrz. Jak zmienić mieszkanie w stanie deweloperskim w przytulną przestrzeń gotową do zamieszkania?

Nasza rada: zamiast borykać się z tym samodzielnie, zleć kompleksowe wykańczanie wnętrz profesjonalnej firmie wykończeniowej. Będzie ładniej, funkcjonalniej, szybciej i… taniej! Na czym polega ta usługa?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz?

Co to jest kompleksowe wykańczanie wnętrz?

Kupiłeś mieszkanie w stanie deweloperskim. Musisz je teraz przygotować, aby dało się w nim zamieszkać. Jak się za to zabrać? Do wyboru masz trzy opcje!

Sprawdź nasze realizacje wykończenia mieszkań pod klucz!

Jedna z nich zakłada, że wszystkimi pracami wykończeniowymi zajmujesz się samodzielnie. Tworzysz projekt wnętrza, dobierasz materiały budowlane, meble i krok po kroku przeprowadzasz remont na własną rękę. Brzmi dobrze? Jeśli nie jesteś specjalistą, zdecydowanie nie! Zajmuje to mnóstwo czasu, a ryzyko popełnienie błędów remontowych i późniejszych ewentualnych poprawek jest ogromne!

Druga opcja to zaplanowanie remontu nieruchomości samodzielnie, ale zlecanie poszczególnych prac oddzielnym ekipom remontowym. Choć wiele osób właśnie tak wykańcza swoje mieszkania, oznacza to konieczność znalezienia wielu różnych fachowców i pilnowania ich na każdym kroku, co dla inwestora jest bardzo czasochłonne i stresujące.

Najlepsza i coraz częściej wybierana opcja to kompleksowe wykończenie wnętrz (oddanie mieszkania pod klucz). Jedna profesjonalna firma zajmuje się całością prac, od projektu wnętrza, poprzez układanie podłóg i instalacji, aż po montaż mebli na wymiar oraz oświetlenia.

Wykończenie wnętrz – definicja

Wykańczanie wnętrza to końcowy, ale wyjątkowo ważny etap budowy domu czy mieszkania. Jakie prace mogą wchodzić w jego zakres? Wiele zależy od ustaleń z deweloperem i tego, w jakim stanie otrzymujesz mieszkanie (czyli co wchodzi w zakres tzw. stanu deweloperskiego). Najczęściej jest to:

 • malowanie ścian i sufitów, czasem także tynkowanie, nakładanie gładzi gipsowych;
 • układanie podłóg (deski drewniane, parkiet, płytki, panele, inne rodzaje wykończenia podłogi);
 • wykańczanie sufitów, montaż suchej zabudowy g/k, sufitów podwieszanych;
 • kładzenie tapet, paneli ściennych, lameli i innych materiałów na ściany;
 • wykończenie łazienki – kładzenie płytek łazienkowych, montaż kabiny, wanny, umywalek, armatury itd.,
 • wykończenie kuchni i montaż zabudowy kuchennej, najczęściej w postaci kuchni na wymiar;
 • montaż oświetlenia;
 • wykonanie i montaż mebli na wymiar i stałych zabudów;
 • aranżacja wnętrza – dobór mebli, tkanin, dodatków, akcesoriów.

Czasem niezbędne będą również prace takie jak montaż instalacji grzewczej i grzejników, a także ogrzewania podłogowego, zaprojektowanie lub przeprojektowanie instalacji elektrycznej czy instalacji sanitarnej.

 

Kompleksowe wykończenie wnętrz – zalety

Jak widzisz, zakres prac, dzięki którym we wnętrzu można komfortowo zamieszkać, jest bardzo duży. Mieszkanie trzeba dostosować do indywidualnych potrzeb przyszłych użytkowników, co czasem oznacza bardzo dużą ingerencję w jego pierwotny układ i wiele skomplikowanych prac remontowych.

Właśnie po to stworzono usługę taką jak kompleksowe wykończenie wnętrz. Zalety mieszkania pod klucz są ogromne. Należą do nich:

 • oszczędność czasu – zamiast samodzielnie szukać ekip remontowych i materiałów, zlecasz to profesjonalistom;
 • gwarancja jakości i terminowości wykonanych prac;
 • szybszy czas realizacji prac dzięki jednemu wspólnemu harmonogramowi dla poszczególnych ekip;
 • oszczędność pieniędzy – firma wykończeniowa, dzięki kompleksowości swoich usług, jest w stanie zaproponować Ci korzystniejszą cenę, niż oferują poszczególne ekipy remontowe do różnych zadań.

Jakie są style wykańczania wnętrz?

Mieszkanie możesz urządzić na wiele różnych sposobów. Stylów wykańczania wnętrz i trendów jest dziś na rynku naprawdę bardzo wiele. Osobie postronnej trudno się w nich połapać, a kolejnym wyzwaniem jest ich harmonijne połączenie. To kolejny argument za tym, by o projekt Twojego mieszkania zadbał profesjonalista!

 

Oto najpopularniejsze style aranżacji wnętrz:

 • styl skandynawski (scandi) – jasna kolorystyka z przewagą bieli i drewna, mało ozdób, proste w formie meble, naturalne materiały jak len, bawełna. Wykończenie jest minimalistyczne, ale jasne i ciepłe;
 • styl boho – przytulny, pełen dodatków, wzorów i kolorów. Kolory: barwy ziemi, zielenie, błękity, rudości. Wzory z wielu kultur świata, etniczne motywy, dużo roślin. Materiały jak drewno, plecionki, sznurki, bawełna, len itd.,
 • styl modern classic – uwspółcześniona klasyka, stonowane, eleganckie wnętrza, kolorystyka jasna i neutralna, ożywiona pastelami i elegancką ciemną zielenią czy granatem. Na ścianach sztukaterie, podłogi w jodełkę, nawiązania do klasycznych wnętrz;
 • styl rustykalny (wiejski) – wystrój bliski naturze, nawiązujący do tradycyjnych wiejskich wnętrz z danego regionu, ludowe wzory, drewno z widocznym usłojeniem, tradycyjne tkaniny;
 • styl loftowy (industrialny) – nawiązuje do loftów, czyli przerobionych na mieszkania wnętrz poprzemysłowych. Materiały: beton, stal, szkło, surowe drewno, cegła. Kolory: czerń, czerwień ceglana, biel, szarość, czarne oświetlenie, meble i sprzęty, pofabryczne lampy i dodatki;
 • styl minimalistyczny – pozbawiony ozdób, kolorystyka neutralna, proste formy mebli, nieliczne sprzęty, dużo przestrzeni, na pierwszym planie funkcjonalność;
 • styl glamour – estetyka, która nawiązuje do Hollywood, styl ozdobny, pełen błyszczących powierzchni i złotych akcentów. Kolorystyka: biel i czerń, pudrowy róż, błękity, szarości.

 

Etapy kompleksowego wykańczania wnętrz

Aby ostateczny efekt wykończenia mieszkania był w 100% zgodny z oczekiwaniami inwestorów, cały proces trzeba dobrze zaplanować. Czego możesz się spodziewać na poszczególnych etapach współpracy z firmą wykończeniową? Omówmy to na przykładzie firmy NAOS Wnętrza oferującej wykończenie mieszkań pod klucz.

1. Przygotowanie projektu

To kluczowy etap. Zanim powstanie projekt, doradca z firmy wykończeniowej będzie chciał poznać oczekiwania i potrzeby przyszłych mieszkańców. Tu liczy się doświadczenie, by oczekiwania połączyć z wiedzą i zaproponować rozwiązania najlepsze z możliwych. Na tym etapie ustalacie również wstępny budżet projektu.

Na tej podstawie powstaje projekt wnętrza oraz konkretna oferta – z doborem odpowiednich materiałów wykończeniowych i rozwiązań. Ustala się też kosztorys i harmonogram.

2. Przebudowa i remont mieszkania

Po zaakceptowaniu projektu i oferty współpracy zaczyna się etap prac wykończeniowych. Dzięki temu, że prace są kompleksowe, można też zaplanować, kiedy wchodzą poszczególni fachowcy, co pozwala zoptymalizować działania i skrócić ten etap.

3. Montaż lub remont instalacji

Jeśli zajdzie taka potrzeba, specjaliści z firmy NAOS Wnętrza zajmą się także weryfikacją projektu i stanu instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej czy gazowej oraz jej remontem, naprawą czy przebudową.

Ważne aspekty przy wykańczaniu wnętrz – jak wybrać firmę wykończeniową?

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy wykończeniowej? Oto nasze wskazówki!

 1. Wybierz profesjonalną firmę! Liczy się doświadczenie na rynku oraz liczba zrealizowanych projektów. Koniecznie sprawdź portfolio firmy i opinie byłych klientów! Pamiętaj, że mieszkanie to inwestycja na lata. Źle zaprojektowane i niefunkcjonalnie wykończone szybko będzie wymagać ponownego remontu, co oznacza kolejne duże koszty.
 2. Współpraca z projektantem wnętrz – profesjonalne firmy oferujące wykończenie proponują także projekt wnętrza, który jest poprzedzony drobiazgową analizą potrzeb przyszłych mieszkańców.
 3. Wybór materiałów i produktów – stawiaj na materiały dobrej jakości i ponadczasowe produkty. Unikaj krótkotrwałych internetowych trendów, a o mieszkaniu myśl jak o inwestycji.
 4. Harmonijne połączenie funkcjonalności i estetyki – ładny i efektowny wygląd wnętrza to jedno, ale najważniejszą kwestią jest pełna funkcjonalność wnętrza.
 5. Dostosowanie do indywidualnych potrzeb i gustu – aby mieszkanie było naprawdę komfortowe, liczy się jego dopasowanie do potrzeb mieszkańców. Inne potrzeby będą miały młode osoby, np. studenci, inne seniorzy, inne rodziny z małymi dziećmi. Dobry projekt nie jest dla wszystkich, lecz dla konkretnego inwestora i profesjonalna firma wykończeniowa będzie o tym pamiętać.

 

Dlaczego warto powierzyć remont mieszkania firmie specjalizującej się w wykończeniu mieszkań pod klucz?

Kompleksowe wykończenie mieszkania pod klucz to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej inwestorów nieruchomości. Oszczędzają oni w ten sposób swój czas i optymalizują budżet, a wnętrze jest zaprojektowane zgodnie z potrzebami jego użytkowników.

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy wykończeniowej, koniecznie sprawdź ofertę NAOS Wnętrza! Czekają na Ciebie pakiety usług dopasowane do Twoich potrzeb, fachowe doradztwo na każdym etapie inwestycji, modne i funkcjonalne projekty wnętrz oraz możliwość skorzystania z opcji wyboru mebli na wymiar!