Meble łazienkowe na wymiar Warszawa

Nowoczesne budownictwo jedno- i wielorodzinne stwarza znacznie większe możliwości funkcjonalnej aranżacji wnętrz niż mieszkania w starszych blokach. Dotyczy to również łazienek, które są przestronniejsze, a niekiedy nawet wyposażone w okno. W takich pomieszczeniach znajdzie się miejsce nie tylko na wannę i umywalkę, ale również na meble łazienkowe na zamówienie.

Meble łazienkowe na wymiar – w jakich łazienkach się sprawdzą?

Specjalnie zaprojektowane meble łazienkowe cieszą się coraz większą popularnością, co zapewne jest efektem znacznie przestronniejszych wnętrz oraz większej dostępności wyposażenia. Jednakże i niewielkie mieszkania stoją przed wyzwaniem odpowiedniego doboru wyposażenia do ograniczonej powierzchni łazienki.

Wystrój łazienki jest uzależniony od trzech czynników. Pierwszym są wymiary pomieszczenia. Drugi to preferencje domowników, od których zależy m.in. wybór pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Trzecim czynnikiem są specyficzne warunki, jakie panują w tym pomieszczeniu. Wysoka wilgotność, nagłe zmiany temperatury cz bezpośredni kontakt z woda sprawiają, że elementy wyposażenia muszą być odporne i wykonane z odpowiednich materiałów. Takie cechy powinny też mieć szafki do łazienki.

Meble do łazienki na wymiar to idealne rozwiązanie do każdego typu wnętrza. Szczególnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, w których tak ważne jest efektywne wykorzystanie każdego centymetra podłogi. O ile w przestronnej łazience doskonale zaprezentuje się każda szafka stojąca czy wisząca, o tyle w ograniczonej przestrzeni często konieczne jest wkomponowanie jej w miejsca o nietypowych wymiarach.

biała łazienka w mieszkaniu pod klucz

Projektowane przez naszych architektów szafki łazienkowe na wymiar możemy dopasować do każdego wolnego miejsca w łazienkach małych – zarówno na szerokość i głębokość, jak i na wysokość. Specjalnie zaprojektowane meble łazienkowe to również doskonałe rozwiązanie do przestronnych wnętrz. Indywidualne projekty pozwalają na organizację strefy przechowywania, zabudowę pralki czy wanny oraz inne aranżacje, dzięki którym pomieszczenie staje się wielofunkcyjne.

Jakiego rodzaju meble do łazienek tworzymy?

Zajmujemy się projektowaniem wystroju mieszkań i domów jednorodzinnych. Szczególnie specjalizujemy się w aranżacji łazienek. Jako doświadczeni architekci wiemy, jak ważne jest zachowanie spójności kompozycji oraz jak cenne są funkcjonalne wnętrza. Kreując nowoczesne łazienki, wielokrotnie spotkaliśmy się z problemem, jakim jest dopasowanie standardowych szafek łazienkowych do wielkości pomieszczenia. Dlatego proponujemy klientom możliwość zamówienia takich zestawów, które nie tylko stworzą całość z innymi elementami wyposażenia, ale też będą sprzyjały efektywnemu wykorzystaniu przestrzeni wnętrza. Szafki łazienkowe, które projektujemy, są odpowiedzią na potrzeby przechowywania środków higienicznych, kosmetyków, akcesoriów do pielęgnacji. Tworzymy zarówno szafki łazienkowe wiszące, jak i stojące, pod umywalki oraz do zabudowy pralek.

łazienka w szaro brązowych kolorach z miejscem na ręczniki
łazienka w szaro brązowych kolorach pod klucz

Szafki łazienkowe stojące

Szafki łazienkowe stojące nie są zbyt często wykorzystywane jako samodzielne umeblowanie pomieszczenia. Szczególnie w małych łazienkach, w których na niewielkiej przestrzeni trzeba zmieścić wannę lub kabinę prysznicową, sedes i umywalkę; nie ma już miejsca na dodatkowy element wyposażenia. Do takich wnętrz proponujemy jednak meble łazienkowe na wymiar przeznaczone pod umywalkę. Projektujemy zarówno konstrukcje na dwóch nogach mocowane do ściany jak i rozwiązania wolnostojące. Zaletą naszych projektów jest precyzyjne dopasowanie do ceramiki sanitarnej. Szafkę wkomponujemy również w niewielką przestrzeń o nietypowych wymiarach, a proporcjami dostosujemy ją do wielkości umywalki. Wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, w tym drzwi uchylne, szuflady i otwarte półki. Projektujemy też szafki łazienkowe stojące do wysokich i wąskich wnęk. Dzięki zabudowie są one efektywnie wykorzystane, zapewniając sporo miejsca na różne środki czystości.

Szafki łazienkowe wiszące

Wiszące szafki do łazienki są najczęściej wykorzystywanymi w aranżacji tego pomieszczenia. Ich zaletą jest przede wszystkim całkowite odciążenie podłogi przy jednoczesnym zapewnieniu sporej ilości miejsca do przechowywania różnych przedmiotów. Poza strefą nad kabiną prysznicową można je umieszczać praktycznie wszędzie – pod warunkiem, że są wykonane z materiału odpornego na wilgoć i parę.

Szafki łazienkowe wiszące projektujemy w różnych wzorach i wymiarach. Dlatego doskonale spełniają swoją rolę zarówno jako meble do przechowywania, jak i alternatywa dla półek czy luster. Te ostatnie mogą być wmontowane powierzchnię drzwiczek lub wkomponowane w tylną ścianę. Wisząca szafka do łazienki idealnie sprawdzi się nad umywalką, wanną sedesem czy w sąsiedztwie grzejnika. Projektujemy modele z drzwiczkami wahadłowymi oraz z otwartymi półkami. Wszystkie nasze projekty powstają z uwzględnieniem preferencji i gustu klienta, a także z wykorzystaniem trwałych materiałów.

Zabudowy pralek

W pomieszczeniu sanitarnym, jakim jest łazienka, meble pełnią zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne. Wśród wykonywanych przez nas projektów są również zabudowy pralek. Inwestowanie w takie meble do łazienki na zamówienie, szczególnie w małych wnętrzach przynoszą wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość nakrycia pralki blatem, co stwarza dodatkową przestrzeń do różnych prac domowych. Zabudowa pralki może być połączona z szafką pod umywalkę. W takim rozwiązaniu wykorzystuje się jednolity blat oraz jednakowe fronty. Całość tworzy wówczas estetyczne wykończenie łazienki.

Jakich materiałów używamy do produkcji mebli łazienkowych?

Szafki do łazienki mogą być przydatnym i bardzo funkcjonalnym wyposażeniem. Aby jednak spełniały swoje zadanie, muszą sprostać trudnym warunkom, jakie panują w tym pomieszczeniu. Podstawowym zagrożeniem jest wszechobecna wilgoć – zarówno w postaci rozlanej wody, jak i pary unoszącej się w powietrzu po gorącej kąpieli. Meble łazienkowe na wymiar muszą brać pod uwagę te uwarunkowania. W projektach wykorzystujemy tylko sprawdzone i wytrzymałe materiały, z których powstają zarówno konstrukcje nośne, jak i blaty. Zależnie od stylu aranżacji wnętrza oraz środków, jakimi dysponuje klient, tworzymy kompozycje w lakierowanych płyt MDF, spieków kwarcowych, a także laminowane czy fornirowane.

Meble na zamówienie wyposażamy też w solidne blaty. Do najtrwalszych i zarazem najbardziej eleganckich należy kamień naturalny. Równie odporne na wodę są blaty na szafki do łazienki wykonane z konglomeratu czy spieków kwarcowych. Do stref mniej narażonych na wilgoć proponujemy blaty z lakierowanych płyt MDF.

Dlaczego warto współpracować z Naos?

Naos Wnętrza to przede wszystkim doświadczenie, pasja i zaangażowanie w każde realizowane zlecenie. Dbamy o komfort i zadowolenie naszych klientów, dlatego projektujemy od „A do Z”, uwzględniając wszystkie potrzeby i sugestie zleceniodawcy.

Współpracę rozpoczynamy od wstępnej konsultacji, podczas której ustalamy preferencje i wymagania klienta. Na każdym etapie powstawania i realizacji projektu pozostajemy też z nim w kontakcie. To on ostatecznie decyduje, jakie wymiary, wzory, kolory czy materiały zostaną wykorzystane.

Doskonale wiemy, że ważnym aspektem każdego zlecenia jest koszt jego wykonania. Dlatego projektując meble łazienkowe na wymiar, zawsze przygotowujemy szczegółowy kosztorys, a następnie dostosowujemy go do możliwości inwestora. Bez problemu wymienimy kamienny blat na konglomerat czy zastosujemy inne tańsze rozwiązanie techniczne.

Architekci Naos z Warszawy są odpowiedzialni za swoją pracę. Dlatego na każde wykonane zlecenie udzielamy gwarancji. Meble do łazienki i szafy na wymiar będą perfekcyjnie dopasowane do aranżacji wnętrza, a jednocześnie funkcjonalne i estetyczne.