Zalety mebli tworzonych na wymiar

Współczesny człowiek ma możliwość wyposażenia swojego domu czy mieszkania w dowolne meble - wybór jest naprawdę szeroki i mocno różnicowany, a meble dostępne od ręki w wielu sklepach i firmowych salonach. Równocześnie coraz większą popularnością cieszą się meble na wymiar. Dlaczego? Przede wszystkim to jedyny rodzaj wyposażenia, umożliwiający optymalne dopasowanie mebla do naszych potrzeb i oczekiwań, a także kształtu i wymiarów pomieszczenia. Meble na zamówienie są z reguły nieco droższe niż tzw. gotowce i trzeba na nie zaczekać - od momentu wykonania pomiarów i złożenia zamówienia do montażu może minąć nawet kilka tygodni. Jakie zalety mebli na wymiar decydują o ich popularności?

Zabudowa kuchenna na zamówienie

Meble idealnie dopasowane do pomieszczeń

Meble tworzone na zamówienie to meble zaprojektowane i wykonywane do konkretnego pomieszczenia, zawsze po przeprowadzenia skrupulatnych pomiarów każdej powierzchni. To opcja pozwalająca na idealne dopasowanie gabarytów mebli do wymiarów wnętrza - bez względu na jego wielkość, kształt czy nieregularnie rozmieszczone elementy konstrukcyjne, m.in. słupy, wnęki i łuki. Za pomocą tego rodzaju mebli możemy zabudować absolutnie każdą wnękę i zagospodarować każdy skos, co do centymetra wykorzystując przestrzeń, którą mamy do dyspozycji i czyniąc ją maksymalnie funkcjonalną. Ponadto meble tworzone na zamówienie pozwalają na efektywne ukrycie większości odchyleń od pionu i poziomu.

Niepowtarzalne wnętrze dzięki indywidualnym meblom

W przypadku mebli standardowych, dostępnych od ręki w sklepach z wyposażeniem wnętrz - dany model mebla lub dany zestaw mebli dostępne są najczęściej w jednym wariancie, rzadziej w 2-3, w ramach których możemy wybrać kolor z mocno ograniczonej palety lub dobrać uchwyty spośród kilku proponowanych. Meble na zamówienie pozwalają na zrealizowanie niemal każdej wizji właściciela, bez żadnych ograniczeń co do koloru i zestawień kolorystycznych poszczególnych elementów zabudowy meblowej oraz sposobu wykończenia frontów. Producenci mebli na wymiar dysponują zazwyczaj szeroką paletą materiałów (tańszych i droższych), dostępnych w ogromnej liczbie kolorów i wzorów, z możliwością dobrania do nich dowolnych uchwytów.

Meble na wymiar to meble idealnie skrojone na miarę potrzeb i oczekiwań pod względem designu, ale również funkcjonalności. Każdy element mebla czy zabudowy meblowej może być wyposażony w sposób, który zagwarantuje optymalną wygodę przechowywania i korzystania. Meble na wymiar będą dokładnie takie, jakie chcemy!

Meble na wymiar

Kuchnie na wymiar - zalety

Kuchnia jest szczególnym pomieszczeniem w każdym domu, wymagającym zastosowania rozwiązań gwarantujących najwyższą funkcjonalność wnętrza oraz maksymalną ilość miejsca do przechowywania. Meble kuchenne na zamówienie dają możliwość optymalnego dopasowania zabudowy do gabarytów pomieszczenia, wraz z zagospodarowaniem wszelkich wnęk czy skosów - w tej opcji nie grożą nam żadne kilkucentymetrowe, nieestetyczne szpary, w których odkładałby się kurz i brud. Ponadto meble na wymiar dają pełną swobodę planowania i dostosowywania kolejnych elementów zabudowy kuchennej do potrzeb jej użytkowników, np. osób niskich i wysokich (poprzez odpowiednio: obniżenie lub podwyższenie mebli stojących, a co za tym idzie - wysokości, na której umieszczony jest blat), osób niepełnosprawnych czy rodzin z dziećmi (zastosowanie dodatkowych rozwiązań ułatwiających bezpieczne wspólne przebywanie w kuchni, rodzinne gotowanie i spożywanie posiłków, np. wysuwanych podestów).

Równie ważna jest jakość materiałów użytych w procesie produkcji mebli oraz sposób ich wykończenia i zabezpieczenia. W kuchni panują bowiem specyficzne warunki, przede wszystkim podwyższona wilgotność i temperatura. Meble narażone są na zabrudzenia różnymi substancjami oraz stały kontakt z tłustymi, lepkimi oparami. Materiały, z których wykonywane są meble kuchenne powinny być łatwe do utrzymania w czystości i nie niszczyć się w wyniku częstego mycia, ścierania i innych intensywnych prac porządkowych. Decydując się na meble na wymiar mamy możliwość wybrania z jakich materiałów będą wykonane poszczególne elementy zabudowy, decydując tym samym o trwałości i wytrzymałości mebli.

Zabudowa kuchenna na wymiar

Meble łazienkowe na wymiar - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Meble łazienkowe na wymiar to rozwiązanie, na które decydujemy się coraz częściej, chcąc urządzić to z reguły niewielkie pomieszczenie, w sposób maksymalnie funkcjonalny i zgodny z naszą wizją. Producenci mebli na wymiar tworzą nie tylko stojące i wiszące meble łazienkowe (idealnie dopasowane do miejsca na nie przeznaczonego), szafki pod dowolne umywalki (zarówno nablatowe, jak i wpuszczane w blat, pojedyncze i podwójne, w dowolnym kształcie i rozmiarze), ale również kompaktowe meble umożliwiające zabudowę pralek i suszarek, w których dodatkowo może znaleźć się miejsce na przechowywanie odkurzacza czy mopa.

Decydując się na zabudowę łazienki na wymiar zyskujemy pewność, że nasza łazienka będzie wyglądała dokładnie tak, jak tego chcemy - zarówno w warstwie stylistycznej, jak i kolorystycznej oraz w kontekście zastosowanych materiałów. Meble łazienkowe na zamówienie to gwarancja doskonałej jakości każdego elementu, wykonanego z materiałów, które zapewnią maksymalną trwałość szafek stojących i ściennych oraz wszystkich innych, wykonanych np. w celu zabudowania łazienkowych sprzętów.

Meble do łazienki na wymiar