Odbiór techniczny mieszkania Warszawa

Usługa odbioru mieszkania jest możliwa tylko w wypadku wcześniejszej współpracy lub współpracy w zakresie wykończenia wnętrz.

Jesteś szczęśliwym posiadaczem nowego mieszkania? Nie masz jednak "zielonego" pojęcia o budowlance? Nie wiesz, jak sprawdzić jakość wykonania Twojego wymarzonego lokum? Skorzystaj z pomocy specjalistów!

Na czym polega odbiór techniczny mieszkania?

Razem z Tobą obejrzymy mieszkanie i fachowym okiem wyłapiemy wszelkie niedoskonałości i niedociągnięcia. Każde mieszkanie, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka nie budzi naszych wątpliwości, może mieć drobne wady. Ich naprawa może okazać się bardzo kosztowna. Nim wprowadzimy się do zakupionych wymarzonych czterech kątów, czeka nas odbiór techniczny mieszkania od dewelopera. Wbrew pozorom nie jest to czynność łatwa i dla wielu szczęśliwych nabywców stanowi nie lada wyzwanie. By uchronić się przed stratami finansowymi i utratą nerwów, przed podpisaniem dokumentów dotyczących mieszkania, sprawdźmy lokal z dużą dokładnością. Odbiór techniczny mieszkania jest sprawdzeniem jego stanu przed oddaniem do użytku właściciela. To najlepszy moment, by nabywca zgłosił deweloperowi ewentualne uwagi związane z wykonaniem lokalu. W praktyce fachowy odbiór polega na spisaniu protokołu w asyście przedstawiciela dewelopera. Emocje, jakie towarzyszą zakupowi, a wreszcie odbiorowi mieszkania, często odbierają właścicielowi zdolność obiektywnej oceny lokum. Wiele osób nie posiada też fachowej wiedzy dotyczącej prawidłowego wykończenia – nie wiedzą więc, że coś może wymagać poprawek. W efekcie podpisują one protokół odbioru bez świadomości źle wykonanej przez firmę budowlaną pracy.

Odbiór techniczny mieszkania w Warszawie

Choć w Warszawie odbiór mieszkania od dewelopera można przeprowadzić samodzielnie, zdecydowanie lepiej zrobić to przy asyście fachowca. Bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu, dokładnie sprawdzamy elementy, które mogą umknąć osobom spoza branży budowlanej. Dokładamy wszelkich starań, by odbierane lokale trafiały w ręce naszych klientów w jak najlepszym stanie technicznym. Nierównomierna wylewka, źle osadzone okna, ciężko otwierające się drzwi – to zaledwie część najczęstszych uchybień ze strony deweloperów. Ich usunięcie będzie dla nabywcy nie tylko czasochłonne, ale przede wszystkim kosztowne. W ramach naszej oferty oceniamy stan faktyczny budynku oraz jego zgodność z deklarowanym standardem wykończenia zawartym w dokumentacji projektowej. W trakcie spotkania stwierdzamy czy lokal nadaje się do zamieszkania i spełnia normy budowlane. Fachowy odbiór mieszkania od dewelopera to ostatni krok dzielący właściciela od otrzymania kluczy. Wychwycenie wad na etapie odbioru i poprawienie ich na koszt dewelopera to oszczędność pieniędzy oraz czasu. Podpowiadamy na co zwracać uwagę! Podczas odbioru mieszkań w Warszawie dokładnie i kompleksowo sprawdzamy:

 • wymiary pomieszczeń
 • krzywiznę ścian i jakość tynków
 • instalację elektryczną
 • instalację wodną i kanalizacyjną
 • wentylację
 • drzwi wewnętrzne i zewnętrzne
 • okna i parapety
 • podłogi i posadzki
 • balkony, tarasy i garaże
 • grzejniki
 • osłony okienne
 • licznik mediów

Do odbioru mieszkań w Warszawie jesteśmy zawsze starannie przygotowani. Zabieramy ze sobą kątownik oraz poziomicę. Przydatne są nam również próbnik napięcia, dzięki któremu sprawdzamy sprawność instalacji elektrycznej. Za pomocą miarki mierzymy metraż pomieszczeń. Koszt usług odbioru mieszkania z inspektorem budowlanym jest niewielki w porównaniu z kosztami napraw, na które narażony jest nieświadomy usterek nabywca. Skorzystanie z jego usług oznacza spokojne i bezpieczne życie w nowym mieszkaniu.

Jak wygląda odbiór mieszkania od dewelopera krok po kroku?

Przy odbiorze weryfikujemy zgodność mieszkania lub domu z umową deweloperską i prospektem deweloper, które warto zabrać ze sobą. Podczas oględzin sprawdzamy również, czy jakość i standard poszczególnych elementów lokalu pokrywa się z podpisaną umową. W przypadku zastosowania gorszych rozwiązań, nabywca ma prawo żądania ich wymiany lub obniżenia ceny lokalu. Odbiory mieszkań przeprowadzamy w ciągu dnia. Światło dzienne pozwala nam wychwycić najdrobniejsze niedoróbki. Oświetlenie sztuczne świetne może zaś maskować niedociągnięcia. Najlepszą porą na odbiór mieszkania w Warszawie jest przedpołudniu lub wczesne przedpołudnie, kiedy to lokal będzie dobrze doświetlony światłem słonecznym. Wszelkie uchybienia ze strony dewelopera zapisujemy w protokole odbioru technicznego lokalu. Wskazujemy, które z niedociągnięć mają charakter krytyczny, a które nie wpłyną na komfort użytkowania mieszkania. Podpowiadamy również, czy zastany stan techniczny pozwala właścicielowi na podpisanie protokołu odbioru. Dodatkowo doradzamy, co zrobić ze znalezionymi wadami oraz jak wyegzekwować ich usunięcie przez dewelopera. Nabywca może zdecydować się na samodzielną naprawę usterek za odpowiednie obniżenie ceny mieszkania. Deweloper jest zobowiązany w ciągu 14 dni od odbioru wydać oświadczenie, czy uznaje wskazane usterki. Te, które uzna, musi natomiast naprawić w ciągu 30 dni. Pamiętaj, że podpisanie protokołu odbioru mieszkania nie oznacza, że poniesiesz koszty wykrytych później wad. Jako nabywcy przysługuje ci bowiem prawo rękojmi, gwarantujące możliwość dochodzenia swoich praw jeszcze przez 3 lata od momentu odebrania mieszkania. Dzięki temu nie musisz obawiać się niezauważonych w trakcie odbioru technicznego niedoróbek.