5 zalet wykończenia mieszkania pod klucz

Wykończenie mieszkania pod klucz – na czym to polega?

Kupując nowe mieszkanie, otrzymujesz je najczęściej w stanie deweloperskim. Wymaga ono więc przeprowadzenie prac wykończeniowych. Możesz zająć się tym samodzielnie, szukając za każdym razem innego fachowca do łazienki, podłóg czy kuchni. Jest to jednak dosyć czasochłonne i kosztowne rozwiązanie. Dlatego lepszym pomysłem jest skorzystanie z usług jednej firmy, która oferuje wykończenie mieszkania pod klucz. Usługa ta polega na przeprowadzaniu wszystkich niezbędnych prac remontowych, dzięki czemu lokal jest gotowy do zamieszkania.
Wykończenie pod klucz obejmuje przeważnie takie czynności, jak położenie podłóg, malowanie ścian, montaż urządzeń sanitarnych w łazience, kompleksowe wykończenie kuchni wraz z szafkami i sprzętem AGD w zabudowie, montaż szaf wnękowych oraz drzwi wewnętrznych.

Do zalet wykończenia mieszkania pod klucz można zaliczyć między innymi:

  • oszczędność czasu,
  • oszczędność pieniędzy,
  • mniej obowiązków, nie zaprzątasz sobie głowy wieloma sprawami,
  • mieszkanie jest wykończone w sposób funkcjonalny i profesjonalny,
  • wprowadzasz się do lokalu, który jest gotowy do natychmiastowego zamieszkania.
Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz?

1. Wykończenie mieszkania pod klucz to oszczędność czasu

Zlecając jednej firmie remontowej wykończenie mieszkania pod klucz oszczędzasz bardzo dużo czasu, który możesz spożytkować w innym celu. Nie musisz szukać między innymi odpowiednich materiałów, porównywać cen produktów czy płacić dodatkowo za transport ze sklepu.
Wszystkim zajmuje się jedna ekipa budowlana, z którą rozliczasz się po wykonaniu wszystkich prac. Natomiast, gdy sam wszystkim zarządzasz i korzystasz z usług kilku fachowców, czas realizacji znacznie się wydłuża. Zdaniem niektórych minimalistyczne wnętrza są zimne, surowe, wręcz ascetyczne. To nieprawda. Owszem, mogą takie być (o ile taki był nasz zamysł), lecz nie muszą. Jak uczynić je bardziej przytulnymi? Na przykład sięgając po naturalne drewno oraz rośliny. Klimat ocieplą też lniane zasłony i sofa na nóżkach bądź fotel obity miękkim aksamitem.

2. Wykończenie mieszkania pod klucz to oszczędność pieniędzy

To jeden z najważniejszych argumentów przemawiającym za wykończeniem mieszkania pod klucz. Zakup własnego lokum to duży wydatek, przeważnie finansowany kredytem, dlatego każda oszczędność jest bardzo ważna. Wykończenie mieszkania pod klucz jest tańsze niż samodzielny remont. Firma budowlana, działając na większą skalę ma możliwość zakupu tańszych materiałów, co ostatecznie przekłada się na atrakcyjną cenę usługi.

3. Nie musisz się znać na wykończeniach

Zlecając wykończenie mieszkania pod klucz firmie, nie trzeba sobie zaprzątać głowy znajomością budowlanki. Firmy wykończeniowe zatrudniają fachowców, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie. Ponadto mają one często gotowe pakiety wykończeniowe, a więc można poznać w dużym przybliżeniu całkowity koszt za wykończenie mieszkania przed rozpoczęciem prac.

4. W pełni funkcjonalny układ i odpowiednia aranżacja

Specjaliści, którzy wykańczają mieszkania pod klucz, projektują i urządzają mieszkanie tak, aby wszystko było funkcjonalne i estetyczne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale wiedzą, jak zaaranżować pomieszczenie i jakich należy użyć materiałów. Zaletą mieszkanie pod klucz jest również maksymalne wykorzystanie powierzchni mieszkalnej.

5. Wprowadzasz się do gotowego już mieszkania

Wybierając opcję wykończenia pod klucz, wprowadzasz się do gotowego już mieszkania i nie zaprzątasz sobie głowy aranżacją mieszkania. Dlatego warto wybrać firmę, która wszystkie prace wykona za Ciebie. Dzięki temu będziesz mógł zająć się innymi sprawami, na przykład załatwieniem formalności w urzędach.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz?

Koszt wykończenia mieszkania pod klucz zależy przede wszystkim od zakresu świadczonych usług, zastosowanych materiałów, metrażu oraz cennika firmy wykończeniowej. Firma NAOS oferuje różne pakiety wykończenia mieszkania pod klucz w Warszawie. Najtańszy „eko” zaczyna się już od 890 zł/m2 przy całkowitej wielkości mieszkania wynoszącej minimum 50 m2. Klienci mogą również wybrać styl „miejski”, „szyk” lub zdecydować się na indywidualny projekt. Firma bardzo elastycznie podchodzi do potrzeb klientów i jest otwarta na wszelkie propozycje z ich strony.

Wykończenie mieszkania pod klucz, komu polecane jest to rozwiązanie?

Urządzenie mieszkania pod klucz jest polecane w szczególności osobom, które nie znają się na trendach wnętrzarskich i nie mają zmysłu estetycznego. Wykończenie własnego lokum wymaga też pewnej znajomości budowlanki, a czasami również przepisów prawa.
Rozwiązanie to jest również dobre dla osób, które długo pracują lub opiekują się małymi dziećmi i nie mają zbyt dużo wolnego czasu na urządzanie mieszkania.

Kiedy warto skorzystać z usług profesjonalnej ekipy?

Decydując się na wykończenie mieszkania pod klucz najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystko będzie wykonane zgodnie z ustaleniami. To również okazja do ciekawego wykończenia mieszkania i nadania mu oryginalnego wyglądu.
Warto również skorzystać z oferty profesjonalistów, jeśli chcesz mieć po prostu spokój i w przyszłości nie martwić się usterkami.