Szafy i garderoby na wymiar Warszawa

O garderobie z prawdziwego zdarzenia może dzisiaj marzyć każdy. Przestronna szafa z licznymi półkami, drążkami, szufladami i oświetleniem znakomicie zastąpi całe pomieszczenie przeznaczone na chowanie ubrań. Garderoba, czy to w postaci pokoju z półkami i wieszakami, czy szafy wnękowej w sypialni albo w przedpokoju, pozwoli zapanować nad ilością ubrań, butów i dodatków. Wystarczy, że będzie perfekcyjnie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb.

Szafy i garderoby tworzone na wymiar - zalety

W poszukiwaniu szafy na początku większość inwestorów wyrusza do sklepu z meblami. Często na miejscu okazuje się, że wybór szaf jest olbrzymi, jednak nie ma tej jednej, wyjątkowej, która swoim wyglądem i budową spełni wszelkie oczekiwania mieszkańców domu czy mieszkania. Szafy i garderoby na wymiar mają tę zaletę, że nie są produkowane na skalę masową, ale dopasowane do gustu i potrzeb klienta. Potrzeby te wynikają z wielu czynników.

Pierwszym jest oczywiście przestrzeń w mieszkaniu. Szczęśliwcy mogą pozwolić sobie na osobne pomieszczenie garderobiane, inni mają do zagospodarowania tylko 1-2 metry kwadratowe, na których zmieścić trzeba wszelkie ubrania i dodatki. W mieszkaniach w stanie deweloperskim często pozostawiane są wnęki pod szafy, które nie mają standaryzowanych wymiarów, dlatego też w jednych mieszkaniach można zabudować ścianę o długości 3 metrów, w innej przestrzeń szeroką na 2 metry, a nawet mniejsze. Producent mebli na wymiar każdy centymetr wolnej przestrzeni wykorzysta w taki sposób, by dostarczyć jak najwięcej miejsca do przechowywania, bez pozostawiania wolnej, niezagospodarowanej przestrzeni. Dlatego też, jeśli gotowe meble mają 50 cm szerokości, 100 albo 150, a wnęka na szafę 225, nic nie stoi na przeszkodzie, by zabudować ją robionymi na wymiar solidnymi półkami z drzwiami przesuwnymi lub domykanymi tradycyjnie. Tylko kupujący czy zamawiający szafę wie, jakie wyposażenie wewnętrzne jest mu potrzebne. Niektórzy mają wiele sukienek, płaszczy czy spodni, które muszą wisieć na wieszakach, inni przede wszystkim wymagają poręcznych szuflad z organizerami albo półek na swetry czy kapelusze. Zbieraczy butów nie zadowolą dwie skromne półeczki na obuwie, ponieważ oni potrafią przeznaczyć na botki, kozaki czy tenisówki całą obszerną szafę. Producent szaf na wymiar styka się też z klientami wysokimi, niskimi, buduje szafy do pomieszczeń na poddaszu ze spadzistym dachem albo w nieregularnych kształtach. Takie sytuacje wymagają bardzo indywidualnego podejścia i stworzenia garderoby zaprojektowanej z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców domu i dostępnej przestrzeni.

Czy meble tworzone na wymiar muszą być drogie?

Osobom, które nie lubią chodzić na kompromisy, i tym, które nie znoszą wycieczek po sklepach, na pewno spodoba się fakt, że mogą w Warszawie w firmie Naos zamówić garderobę na wymiar. Wystarczy zamówić usługę, zaprosić do swojego domu projektanta i razem z nim, uwzględniając wszystkie swoje potrzeby, złożyć zamówienie na garderobę idealną. To już olbrzymia oszczędność czasu, ale co z pieniędzmi? Przecież cena garderoby na wymiar jest niezwykle ważna. Wiele osób woli wydać mniej na szafę gotową, ale nie liczy się z gorszą jakością produktu czy niedostatecznym dopasowaniem jej do swoich oczekiwań i wyglądu wnętrza. Pamiętać także warto, że chociaż pozornie gotowe garderoby są tańsze, to cena szafy często nie uwzględnia wyposażenia wewnętrznego i innych akcesoriów podnoszących funkcjonalność, np. oświetlenia górnego, podświetlenia półek, organizerów do szuflad czy zawiasów z cichym domykiem, a nawet transportu, wniesienia szafy i jej montażu. Finalnie więc niejednokrotnie okazuje się, że trzeba wiele dopłacić lub poświęcić kilka godzin na samodzielne ustawienie mebla. Niższa cena może też wynikać z rodzaju zastosowanych materiałów, co przekłada się na żywotność elementów szafy. Jeśli decydujemy się na garderobę na wymiar w Naos w Warszawie, weźmy pod uwagę, że będzie to produkt wymierzony, wykonany profesjonalnie, wniesiony i zamontowany w wyznaczonym miejscu, w pełni funkcjonalny, piękny i przede wszystkim taki, który będzie służyć przez wiele lat.