Meble kuchenne na wymiar Warszawa

Aranżacja kuchni wymaga uwzględnienia wielu czynników, począwszy od jej estetycznego wyglądu po ergonomiczne, sprzyjające pracy wyposażenie. Poza sprzętem AGD, takim jak lodówka czy zmywarka niezbędne są również meble – funkcjonalne, pojemne i trwałe. Dobór m.in. szafek jest uwarunkowany dostępną przestrzenią, a szczególnie trudno znaleźć odpowiednie meble kuchenne do małej kuchni. Jednym z rozwiązań jest zamówienie ich na wymiar.

Kiedy warto pomyśleć o meblach kuchennych na wymiar?

Każda pani czy pan domu, który aktywnie korzysta z kuchni i lubi kulinarne eksperymenty z pewnością docenia znaczenie funkcjonalnego wyposażenia tego pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem aranżacyjnym jest zastosowanie zasady pięciu stref. W strefie zapasów najważniejsza jest lodówka. Strefa gotowania to piec i piekarnik, a w strefie mokrej dominują zlew, zmywarka i kosz na śmieci. Dwie pozostałe to strefy przygotowywania i przechowywania. Obejmują one blaty robocze oraz zestaw szafek. To one decydują o tym, jak wiele naczyń, przyborów kuchennych czy akcesoriów możesz zmieścić w swojej kuchni, a także czy zawsze będą „pod ręką”. Meble kuchenne na wymiar to najlepsze rozwiązanie zarówno w dużej, jak i w małej kuchni. Ich zaletą jest nie tylko możliwość dopasowania rozmiarów szafek do wielkości pomieszczenia. Istotne jest także wyposażenie ich wnętrza – w szuflady, półki, koszyczki i stojaki – które będzie sprzyjać umieszczeniu najczęściej wykorzystywanych akcesoriów. Meble kuchenne na wymiar – nowoczesne i często niestandardowe pozwalają na takie zagospodarowanie przestrzeni, dzięki któremu wykorzystasz ją najefektywniej, zgodnie ze swoimi potrzebami i bez zbędnego zagracania. Z rozwiązania możesz skorzystać wtedy, gdy Twoja kuchnia jest mała, nieustawna lub zaprojektowano w niej nietypowy układ instalacji. Meble kuchenne na wymiar z Warszawy to również idealne rozwiązanie, gdy chcesz urządzić kuchnię niestandardowo (np. z wyspą) lub w Twoim ulubionym designie.

Aneks kuchenny z meblami na wymiar

Z jakimi kosztami wiąże się zlecenie stworzenia mebli do kuchni?

Jeśli zastanawiasz się, czy do nowego domu lub mieszkania wybrać meble kuchenne na wymiar, cena zabudowy z pewnością jest ważną kwestią do rozważenia. Powszechnie uważa się, że zakup gotowych szafek czy zestawów meblowych nie tylko jest tańszy, ale też umożliwia precyzyjne skalkulowanie kosztów zakupu. Często jednak kuchnie o nietypowych wymiarach nie sprzyjają takiemu dopasowaniu zestawu mebli, aby wypełniał on strefę od ściany do ściany. W efekcie musisz przerabiać jedną z szafek albo wykonać dodatkową zabudowę.

Wybierając meble kuchenne na wymiar, koszt możesz dopasować do swoich możliwości finansowych. Pozwoli na to wybór materiałów, oklein, typu szafek czy akcesoriów meblowych, które decydują o ostatecznej cenie. Koszt wykonania 2,5 m zabudowy jest nieznacznie wyższy od gotowych szafek w zestawie ze sklepu. Koszty robocizny zazwyczaj wynoszą około 10%. Biorąc pod uwagę korzyści, z pewnością meble kuchenne na wymiar – nowoczesne lub stylowe są dobrą alternatywą dla ich gotowych odpowiedników.

Meble kuchenne na wymiar a standardowe – różnice

Meble kuchenne na wymiar w wielu aspektach mają przewagę nad gotowymi zestawami czy pojedynczymi szafkami.

  1. Meble gotowe są produkowane w kilku typowych wymiarach, dzięki czemu trudno je dopasować do przestrzeni kuchennej. Meble na zamówienie można konstruować w niestandardowych wymiarach, dopasowanych do szerokości czy długości wnętrza.
  2. Różnorodność i bogactwo materiałów sprawiają, że meble na wymiar można dowolnie komponować łącząc kolory oklein, blatów i akcesoria meblowe. Ułatwia to dopasowanie wyposażenia do stylowej czy nowoczesnej aranżacji lub stworzenie unikalnej kompozycji.
  3. W przypadku mebli gotowych możesz korzystać wyłącznie z dostępnych typów szafek. Meble na wymiar mogą być budowane w formie narożników, nadstawek, szafek o nietypowej wysokości i szerokości, z łukowo ściętymi blatami, a także z wysuwanymi półkami czy nietypowymi wykończeniami. To idealne meble kuchenne do małej kuchni.
  4. W meblach na wymiar istnieje możliwość dowolnego montażu rozmaitych systemów, jak kosze cargo czy bezuchwytowe otwieranie. Modele gotowe zazwyczaj nie są w nie wyposażone.
  5. Meble na wymiar pozwalają na wykorzystanie przestrzeni wnęk, nietypowych załomów ścian, a także dowolne kształtowanie blatów kuchennych.

Naos – pozwól nam stworzyć dopasowane meble do Twojej kuchni!

Jeśli poszukujesz idealnego rozwiązania do swojej kuchni i chcesz ją wyposażyć w funkcjonalne meble na wiele lat, z pewnością pomoże Ci w tym firma Naos. Dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz znajomości technik stolarskich i możliwości kształtowania materiałów, specjaliści zaprojektują dla Ciebie kuchnię idealną. Meble kuchenne na wymiar z Warszawy zagwarantują Ci nie tylko komfort pracy, ale też pojemną przestrzeń na naczynia, zastawę stołową, czy produkty. Nawet z małym pomieszczeniu znajdzie się miejsce na wszystko, czego potrzebujesz. W indywidualnym projekcie uwzględnimy zarówno Twoje potrzeby czy preferencje, jak i specyfikę wnętrza oraz dostępny budżet. Zdecyduj się na meble kuchenne na wymiar z Warszawy. Opinie, jakimi się cieszą, są dodatkowym potwierdzeniem ich zalet. W Naos zadbamy o Twoje potrzeby i pomożemy Ci stworzyć kuchnię Twoich marzeń.

Kuchnia z jadalnią na wymiar w Warszawie