Projektowanie wnętrz Warszawa

Odpowiednio zaprojektowany wystrój wnętrz decyduje o komforcie ich użytkowników. Właściwie dobrane kolory, wzornictwo czy układ mebli wpływają nie tylko na swobodę poruszania się. Budują też otoczenie, które sprzyja chwilom relaksu czy budowaniu dobrego nastroju. Idealną, harmonijną i funkcjonalną kompozycję może zaprojektować jedynie profesjonalny projektant wnętrz.

Projektowanie wnętrz – etapy

Naos Wnętrza to projektanci, którzy dysponują bogatą wiedzą i doświadczeniem w swojej dziedzinie. Wykonujemy projekty wnętrz domów jednorodzinnych i mieszkań w zbiorowym budownictwie. Tworzymy aranżacje łazienek, kuchni i salonów zarówno w nowoczesnym jak i w klasycznym stylu. Doskonale znamy rynek materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych, jego możliwości oraz ceny produktów. Na bieżąco uaktualniamy również wiedzę z tej dziedziny. Dzięki temu możemy zaproponować Klientom nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, a jednocześnie precyzyjnie skalkulować koszty realizacji projektu. Chcemy zagwarantować wysoki komfort współpracy, poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że powierzone nam zlecenie spełni wszystkie ich oczekiwania. Dlatego projekt mieszkania, salonu, kuchni czy projekt łazienki tworzymy w kilku stałych etapach. Każdy z nich jest niezwykle istotny dla cyklu powstawania finalnego produktu i przyczynia się do ostatecznego efektu. Stanowi też podstawę do podejmowania decyzji przez Klienta oraz dostarcza naszym architektom wnętrz niezbędne informacje do dalszej pracy.

kuchnia z jadalnią w zielonych kolorach
salon
pomieszczenia w mieszkaniu pod klucz

Konsultacja z architektem

W Naos tworzymy projekty wnętrz przeznaczone dla konkretnych osób. Doskonale wiemy, że każdy Klient ma inne preferencje – począwszy od ulubionej kolorystyki i materiałów, przez styl po codzienne przyzwyczajenia i potrzeby funkcjonalne. Dlatego zanim narysujemy pierwszą kreskę, zapraszamy zleceniodawcę na konsultacje z architektem wnętrz. Podczas tego spotkania nie tylko my gromadzimy wiedzę, która pozwala nam później stworzyć idealne aranżacje. Dekorator wnętrz przedstawia też Klientowi materiały, narzędzia i możliwości, jakimi dysponujemy.

Prezentujemy m.in. próbki materiałów wykończeniowych, informujemy o ich zaletach i wadach w odniesieniu do konkretnego pomieszczenia. Dzięki naszym radom, zleceniodawca może wybrać takie dekoracje wnętrz, które rozświetlą pomieszczenie czy powiększą je optycznie. Poprzez rozmowę uzyskujemy też informacje o stylu życia klienta, jego ulubionych zajęciach, liczbie domowników i inne, które są przydatne podczas wyboru mebli czy oświetlenia. Wspólnie poszukujemy pomysłów, dzięki którym zaprojektujemy funkcjonalne i estetyczne wnętrza mieszkań dla konkretnych odbiorców.

Pomiar mieszkania, wizja lokalna

W ujęciu wykonawczym każda aranżacja salonu, łazienki, kuchni czy też kompleksowy projekt mieszkania powstają w efekcie połączenia wiedzy zawodowej, doświadczenia i kreatywności oraz danych technicznych. Zdobywanie tych ostatnich to drugi etap realizacji projektu po wstępnej konsultacji z architektem. Jego podstawę stanowi wizja lokalna, podczas której oceniamy możliwości techniczne wnętrz czy oświetlenie pomieszczeń i wykonujemy pomiary. Takie dane są niezwykle ważne szczególnie w tych pomieszczeniach, w których znajdują się nietypowe rozwiązania architektoniczne, jak wnęki, ścianki czy wykusze.

Dokładne pomiary pozwalają nam wykonywać między innymi bardzo funkcjonalne projekty małych łazienek czy kuchni, w których każdy centymetr powierzchni jest efektywnie wykorzystany. Wizja lokalna nie jest obowiązkowym elementem tego etapu. Jeśli mieszkanie deweloperskie nie zostało jeszcze odebrane; pomiary oraz inwentaryzację możemy przeprowadzić jedynie na podstawie dostarczonych przez Klienta rzutów z dokładnymi wymiarami. Celem tego etapu jest również dokonanie weryfikacji, czy wstępne założenia projektowe są zgodne z faktycznym rozkładem pomieszczeń. Jeśli różnice są znaczące, konsultujemy ewentualne zmiany ze zleceniodawcą.

Propozycja architekta układu funkcjonalny mieszkania

Trzecim etapem realizacji projektu jest przygotowanie przez naszego architekta wstępnej propozycji, która zawiera układ funkcjonalny mieszkania oraz jego wyposażenie. Jest to etap krystalizowania się pomysłu, jaki powstał w wyniku konsultacji z klientem, uzyskanych od niego informacji, wizji lokalnej i wykonanych pomiarów. Na tym etapie zleceniodawca może już zobaczyć, jak będzie wyglądać jego mieszkanie po realizacji pomysłu. Dla wielu osób jest to bardzo istotne, gdyż aranżacje łazienek, kuchni czy dekoracje wnętrz stworzone w wyobraźni nie zawsze oddają rzeczywistość. Dopiero po umieszczeniu wybranych mebli czy innych elementów wyposażenia w konkretnym wnętrzu klient zyskuje wyraźny obraz tego, co znajdzie się w jego domu lub mieszkaniu.

Tworząc projekty wnętrz domów czy aranżując wnętrza mieszkań, zawsze pierwszym krokiem jest zaplanowanie układu funkcjonalnego. To najbardziej podstawowy projekt, który uwzględnia szlaki komunikacyjne oraz rozlokowanie mebli i ścianek działowych gwarantujące komfort wykonywania codziennych czynności. W jednym mieszkaniu można zaprojektować kilka takich układów, co stwarza klientowi możliwość wyboru optymalnego rozwiązania. Funkcjonalne aranżacje wnętrz są podstawą do „ubierania” ich w tkaniny, wzory czy dekoracje. Taki wstępny projekt salonu, łazienki czy całego mieszkania zawiera dokładne wymiary, a także rozlokowanie mebli i instalacji.

Wizualizacja 3D

Nowoczesne wnętrza mieszkań, projekty łazienek czy aranżacje kuchni powstają w specjalistycznych programach komputerowych, a następnie są drukowane na papierze. Nawet najlepiej wykonany rysunek techniczny ze wszystkimi szczegółami nie zawsze bywa wystarczający do wyobrażenia sobie, jak dane wnętrze będzie wyglądać w rzeczywistości. Brak wyobraźni przestrzennej rekompensuje możliwość stworzenia wizualizacji 3D. Projekty łazienek przedstawiamy za pomocą programu, który tworzy ich trójwymiarowy odpowiednik. W standardowej realizacji projektu, jaką proponujemy Klientom, wykonujemy tylko wizualizację łazienki lub wszystkich łazienek, jeśli nasze aranżacje wnętrz je uwzględniają.

Wybór materiałów i rozwiązań

Ostatnim etapem realizacji zlecenia jest wybór i zaakceptowanie przez klienta materiałów wykończeniowych, dekoracyjnych oraz rozwiązań technicznych i aranżacyjnych. Stanowią one przysłowiową kropkę nad „i”, czyli ostateczny szlif, jaki nadaje się wnętrzom.

Na tym etapie zleceniodawca ma jeszcze możliwość dokonywania zmian, które wpłyną na ostateczne koszty realizacji projektu. Pomocna w tym jest specyfikacja wraz z cenami poszczególnych materiałów, które dekorator wnętrz uwzględnił w projekcie. Na jej podstawie zleceniodawca może zmienić rodzaje tkanin obiciowych, wykładzin podłogowych czy tapet lub zrezygnować z przesunięcia ścianki działowej. Otrzymuje również informacje na temat materiałów, których zakup jest niezbędny do realizacji projektu. Zlecając nam projekt salonu czy aranżacje łazienek w domu jednorodzinnym, klient może również powierzyć nam nadzór nad wykonawstwem. W takiej sytuacji w naszej gestii leży zakup materiałów dekoracyjnych wymienionych w specyfikacji.

Wizualizacje pomieszczeń i projekty mebli na wymiar

Wizualizacja 3D jest wyjątkowo pomocna w zrozumieniu przestrzennego układu wnętrza. W standardowych zleceniach zazwyczaj wykonujemy je dla każdej łazienki. Projekty innych pomieszczeń lub wnętrza mieszkań możemy również przedstawić w postaci trójwymiarowej na specjalne życzenie klienta. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko łatwiejsze wyobrażenie sobie ostatecznego wyglądu wnętrz. Wizualizacja 3D uwidacznia też szczegóły, których nie ma na płaskim projekcie. Dzięki niej można np. zobaczyć, jaki efekt stworzy lustro na ścianie klatki schodowej czy jak zaprezentuje się szafa do zabudowy wkomponowana we wnękę.

Inną zaletą trójwymiarowego obrazu jest możliwość oceny dostępnej przestrzeni, szerokości przejść pomiędzy meblami czy widoku na inne części domu lub mieszkania. Poza wizualizacją, jaką obejmujemy projekty wnętrz domów czy pojedynczych pomieszczeń, na życzenie klienta możemy również zaprojektować poszczególne meble na wymiar – kuchnie, szafy, garderoby i meble łazienkowe. Dzięki takim rozwiązaniom aranżacja łazienki czy kuchni o niewielkich wymiarach jest znacznie prostsza, a wnętrze bardziej funkcjonalne.

Darmowy projekt wykończenia mieszkania

Jedną z propozycji, jaką firma Naos przygotowała dla swoich klientów, jest darmowy projekt wykończenia wnętrz. Stanowi od podstawową, okrojoną wersję zasadniczego projektu i obejmuje rzut aranżacyjny mieszkania oraz wizualizację 3D łazienki lub łazienek. Wstępna aranżacja salonu czy przedstawiony w zarysie wystrój wnętrz całego mieszkania nie tylko stanowią przykład naszych możliwości, ale też są zachętą do zamówienia kompleksowego projektu.