Dlaczego meble na wymiar są lepszym rozwiązaniem niż gotowe meble?

Meble to ważny element wyposażenia naszych kuchni, salonów, sypialni, a nawet łazienek. Liczy się nie tylko ich wygląd, ale także wymiar i pojemność – ma to szczególne znaczenie w przypadku małych mieszkań, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Nie bez znaczenia jest też jakość wykonania. Niestety, często gotowe meble, które można kupić w sklepach meblowych, są raczej niskiej jakości. Urządzając mieszkanie, możesz więc mieć dylemat, czy wybrać któryś z gotowych zestawów dostępnych w sprzedaży w sklepach meblowych czy też pokusić się o zamówienie mebli na wymiar, wykonanych od początku do końca według Twojego planu. Jakie kryteria wziąć pod uwagę? Zwróćmy uwagę na kilka z nich.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz?

Meble na wymiar są trwalsze

Trwałość to pierwsza rzecz, na jaką zwracamy uwagę przy wyborze mebli. W końcu chcemy, aby posłużyły nam przez wiele lat, były odporne na uszkodzenia mechaniczne i po prostu upływ czasu. Z przykrością trzeba stwierdzić, że większość gotowych zestawów meblowych w przystępnych cenach dostępnych w sklepach nie należy do najtrwalszych. Często wykonane są z tak zwanej „sklejki”, która może ulec uszkodzeniu nawet przy delikatnym otarciu czy uderzeniu o mebel. Niskiej jakości bywa też wykończenie (zawiasy, uchwyty), które już po niedługim czasie użytkowania wymaga wymiany. Dotyczy to szczególnie mebli kuchennych, które każdego dnia narażone są na uszkodzenia i trudne zabrudzenia. Tymczasem meble na wymiar wykonywane przez profesjonalistów cechują się nie tylko precyzyjnym wykonaniem, ale też użyciem najlepszych materiałów. Właśnie to stanowi gwarancję, ich zamówione meble kuchenne czy meble do salonu na wymiar będą solidne i trwałe przez wiele lat.

Idealnie wypełniają wnętrze pomieszczenia

Meble wykonane na wymiar to meble skrojone na miarę – dokładnie dopasowane do Twoich oczekiwań i potrzeb. O ile gotowe zestawy zwykle posiadają standardowe wymiary i ewentualnie możliwość dokupienia dodatkowo poszczególnych szafek, o tyle meble na wymiar mogą całkowicie odbiegać od jakichkolwiek standardów – ale dzięki temu spełnią oczekiwania Klienta. Dotyczy to nie tylko szerokości czy wysokości zestawu, ale nawet głębokości poszczególnych szafek. Dzięki temu uda się maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń przy jednoczesnym uzyskaniu efektu wizualnego. Wykończenie wnętrz w ten sposób to świetny patent, gdyż zależy nam na eleganckim i schludnym wystroju oraz maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Widać to zwłaszcza na przykładzie mebli do małej kuchni lub aneksu kuchennego czy też do małej łazienki. Często zakup gotowego zestawu jest wręcz niemożliwy, dlatego meble na wymiar to wspaniała alternatywa. Innym popularnym rozwiązaniem jest wykonanie na zamówienie szafy wnękowej w zabudowie, na przykład w wolnym miejscu pod schodami czy we wnęce w sypialni. To również świetny sposób na wykorzystanie wolnego miejsca, do którego zakup gotowej szafy bądź półek byłby niemożliwy. Tak zaaranżowana wnęka pod schodami to idealne miejsce do przechowywania przetworów, obuwia czy jeszcze innych rzeczy, których nie chcesz trzymać w miejscu widocznym dla wszystkich.

Zapewniają unikatowość wnętrza mieszkania

Meble wykonane na zamówienie są też unikatowe. Rzadko kiedy zdarzają się takie same zlecenia – zwykle Klienci mają bardzo indywidualną wizję na wygląd mebli, a nawet jeśli korzystają z gotowych inspiracji, zawsze coś odejmują lub dodają od siebie. Dzięki temu otrzymują zestaw jedyny na całym świecie. Dla miłośników aranżacji wnętrz i oryginalności to świetny sposób na wyróżnienie się z tłumu. Posiadając unikatowe meble wykonane na zamówienie nie musisz obawiać się, że taki sam zestaw spotkasz w mieszkaniu kogoś z rodziny czy znajomych.

Zachęcamy do współpracy

Współpracując z naszą firmą, możecie Państwo zamówić dowolne meble na wymiar do kuchni, łazienki, salonu, a także różnego rodzaju szafy, zabudowy, garderoby czy wnęki. W zależności od potrzeb i budżetu oferujemy użycie różnych materiałów wykończeniowych, jak chociażby laminat, lakier, fornir, spiek kwarcowy czy dodatki metalowe. Dedykowane meble na wymiar będą idealnie współgrały z resztą wyposażenia, tworząc niepowtarzalną aranżację wnętrz. Wykonujemy wysokiej klasy meble na wymiar w Warszawie, zajmujemy się też kompleksowym wykończeniem wnętrz pod klucz. Do każdego zlecenia mamy bardzo indywidualne podejście, gdyż zdajemy sobie sprawę, iż każde wnętrze wymaga innej aranżacji. Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą!